Moda

Ciekawy portal tematyczny!

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie ogromny problem. Wiele dzieci ma problemy związane z właściwym rozwojem. Przyczyn może być wiele. Specjaliści nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest oczywiste: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, jeśli słyszą o kłopotach rozwojowych malucha są przerażeni. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Po pierwszym szoku rodzice zaczynają poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość nowa terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym stworzyła podstawy terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Sporo rodziców z powodzeniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje naturalnie w przypadku dziecka zdrowego. Zasadnicze znaczenie ma nauka czytania. Z tego powodu dziecko od razu uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – niesamowite,że dzieci w wieku 2 lat mogą nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczający je świat, kiedy potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań za pomocą słuchawek. Ten rozdział jest bardzo wymagający, ponieważ dziecko nie chce współpracować.
Następna faza to wykorzystywanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logikę, nazywanie emocji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, klocki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Należy ją dokładnie, aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.

Helios

Ceny szkła wahają się w przeróżne kierunki, ponieważ to zależy ...

Amakmeble

Nawet w eleganckich sklepach wolno spotkać przeceny. Dotyczy to w ...

projektowanie logo L

Przed obecnym reklamą stawia się szalenie gigantyczne wymagania. To w ...

TAŚMY PAKOWE SKLEP

Opakowania foliowe, innymi słowy inaczej reklamówki są uzależnieniem naszych czasów. ...

Zakłady bukmachersk

Przed erą Netu jedyną względną formą zawarcia zakładu na zdarzenie ...